0 0
Qofte me mish pule

Qofte me mish pule

Cuisine:

  Një variant pak më i shëndetshëm i qofteve të zakonshme, me një shije mjaft interesante.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 216 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Qepën e grirë imët bashkojeni me mishin e prerë në kubikë të imët.

  Step 2
  Mark as Complete

  Të dyja bashkë hidhini në blender, shtojuni të bardhën e vesë, kripën e piperin dhe të gjitha bashkë bluajini.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pas bluarjes, masës shtojani miellin dhe me ndihmën e duarve formoni qoftet.

  Step 4
  Mark as Complete

  Qoftet e përgatitura lërini të pushojnë në frigorifer për gjysmë ore e më pas skuqini në tigan me paj vaj.

  previous
  Bukë çokollate
  next
  Sallatë me djathë
  • 216 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Bukë çokollate
  next
  Sallatë me djathë