0 0
Qofte me perime

Qofte me perime

Ingredients

Adjust Servings:
250 gr brokoli
250 gr lulelakër
100 gr djath parmezan
2 gota tërshërë
2 patate
2 karrota
2 vezë
sipas nevojës miell
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Të vegjlit e adhurojnë këtë fërgesë, por nuk është se nuk e duan edhe të rriturit.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 2,358 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Perimet lajini e pritini në copa të vogla.

  Step 2
  Mark as Complete

  Ziejini në ujë me kripë e më pas kullojini.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pas zierjes shtypini me pirun, shtojuni vezët, djathin e tërshërën.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shtoni edhe miell sipas nevojës, derisa të fitoni një brumë kompakt.

  Step 5
  Mark as Complete

  Formësojini sipas dëshirës e fërgojini në vaj të nxehtë derisa të skuqen.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Kroketa me patate
  next
  Kek me molla
  • 2,358 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  250 gr brokoli
  250 gr lulelakër
  100 gr djath parmezan
  2 gota tërshërë
  2 patate
  2 karrota
  2 vezë
  sipas nevojës miell
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Kroketa me patate
  next
  Kek me molla