0 0
Qofte me salcë qepësh

Qofte me salcë qepësh

Ingredients

Adjust Servings:
1 kg mish i bluar
1 vezë
¼ filxhan troshka buke/galetë
½ lugë hudhër pluhur
1 filxhan qepë të grira
1 lugë salcë soja
1 lugë vaj ulliri
kripë dhe piper i zi
2 lugë miell
1 filxhan supë viçi
2 lugë vegeta
Cuisine:

  Nëse i besoni më shumë vetes sesa ushqimeve të gatshme kur vjen puna te gatimi, ju sugjerojmë të provoni qoftet e shijëshme me salcë qepësh.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 363 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Në një tas të madh bashkoni mishin e grirë, vezën, thërrimet e bukës, kripën, piperin e zi, qepën e prerë imët, hudhrën e bluar dhe salçën. Formoni me duar 8 topa.

  Step 2
  Mark as Complete

  Nxehni vajin në një tigan të sheshtë në nxehtësi mesatare. Skuqni qepën, shtojini vegeta, kaurdiseni dhe kur të ketë marrë pak ngjyrë shtojini miellin.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pasi të marrin trajtë homogjene, kalojini sipër topat e mishin që formuat dhe futini në furrë të piqen, të lyer me pak vaj ulliri dhe me 1 filxhan supë viçi, për 20 min në temperaturë 220 gradë Celsius.

  Step 4
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë!

  previous
  Bishtat e sallatës jeshile, “ilaçi” për të fjetur mirë
  next
  Bajamet, dikur të rrezikshme e sot të nevojshme
  • 363 Views
  • Serves 6
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 kg mish i bluar
  1 vezë
  ¼ filxhan troshka buke/galetë
  ½ lugë hudhër pluhur
  1 filxhan qepë të grira
  1 lugë salcë soja
  1 lugë vaj ulliri
  kripë dhe piper i zi
  2 lugë miell
  1 filxhan supë viçi
  2 lugë vegeta

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Bishtat e sallatës jeshile, “ilaçi” për të fjetur mirë
  next
  Bajamet, dikur të rrezikshme e sot të nevojshme