0 0
Qofte në salcë domatesh

Qofte në salcë domatesh

Cuisine:

  Një recetë e përsosur për ditët e verës.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,088 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Grijmë qepët dhe i vendosim në zjarr të ngadalshëm derisa të marrin ngjyrë të artë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtojmë domatet, hudhrat bashkë me erëzat e tjera dhe lëmë në zjarr për rreth 20 minuta, derisa të lidhet masa pak.

  Step 3
  Mark as Complete

  Ndërkohë përgatisim qoftet. I vendosim ato në tavë dhe pjekim me shumë pak vaj të spërkatur.

  Step 4
  Mark as Complete

  Kur qoftet janë gati hedhim mbi to salcën e domates dhe i rivendosim në furrë për pak minuta.

  Step 5
  Mark as Complete

  Shërbejeni sipas dëshirës me polenta ose me bukë të thekur.

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Krepa me akullore
  next
  Pasta aglio olio
  • 1,088 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Krepa me akullore
  next
  Pasta aglio olio