0 0
Qofte peshku

Qofte peshku

Ingredients

Adjust Servings:
600 gr file peshku të bardhë
1 qepë e kuqe
4 lugë gjelle troshka buke/galetë
½ gotë miell
300 gr majonez
½ lugë e vogël curry
2 vezë
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Kjo është një recetë që ne e gatuajmë për vite të tëra dhe secilën herë na mahnit me shijen e saj. Ua rekomandojmë!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,394 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Majonezën bashkojeni me curry-n dhe shtojani filesë së peshkut, e cila më parë është zier në avull.

  Step 2
  Mark as Complete

  Në blender miksoni qepën, vezët, troshkat e bukës, kripën e piperin.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pastaj shtoni peshkun dhe majonezën.

  Step 4
  Mark as Complete

  Kur të keni fituar një masë kompakte, me duar formoni topthat e qofteve, të cilat më pas duhet t’I kaloni nëpër miell dhe t’I fërgoni në vaj të nxehtë derisa të marrin ngjyrë të artë.

  previous
  Musaka me mish pule
  next
  Supë me vezë
  • 1,394 Views
  • 50 min
  • Serves 6
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  600 gr file peshku të bardhë
  1 qepë e kuqe
  4 lugë gjelle troshka buke/galetë
  ½ gotë miell
  300 gr majonez
  ½ lugë e vogël curry
  2 vezë
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Musaka me mish pule
  next
  Supë me vezë