0 0
Qofte të shtëpisë

Qofte të shtëpisë

Ingredients

Adjust Servings:
500 gr mish të bluar
2 qepë
2 rriska buke
1 vezë
4-5 lugë gjelle miell
3-4 thelpinj hudhre
vaj
kripë dhe piper i zi
gjethe mente të freskët
Cuisine:

  Qoftet e shtëpisë shoqërohen në mënyrë fantastike me patate të furrës apo pure patatesh, sallata të freskëta të stinës e zahire të ndryshme të kuzhinës shqiptare siç janë turshitë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 276 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Në një tas të madh bashkoni mishin e grirë me vezën, bukën e qullur me ujë ose qumësht, kripën, piperin, menten e grirë hollë, qepët dhe hudhrat e grira hollë, miellin dhe i përzieni mirë derisa masa të jetë bërë homogjene.

  Step 2
  Mark as Complete

  Qoftet ndani në forma të rrumbullakëta në madhësinë e një kokrre arre.

  Step 3
  Mark as Complete

  Kaloni në miell dhe më pas skuqini në zjarr të fortë nga të dyja anët.

  Step 4
  Mark as Complete

  Nëse preferoni, mund të përgatisni edhe salca të ndryshme shtëpie për t’i shoqëruar.

  previous
  Role me mish të bluar
  next
  Sallatë me file pule
  • 276 Views
  • Serves 5
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  500 gr mish të bluar
  2 qepë
  2 rriska buke
  1 vezë
  4-5 lugë gjelle miell
  3-4 thelpinj hudhre
  vaj
  kripë dhe piper i zi
  gjethe mente të freskët

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Role me mish të bluar
  next
  Sallatë me file pule