0 0
Qofte të shtëpisë

Qofte të shtëpisë

Ingredients

Adjust Servings:
1/2 kg mish i bluar
3-5 copa qepë
kripë
mëlmesa (vegetë, trumëz e piper i zi)
magdanoz
2 lugë gjelle miell
gjysmë kulaçi bukë bajate
1 pluhur pjekurinash
1 vezë
thymian
Cuisine:

  E kujt nuk i pëlqejnë qoftet e mira të shtëpisë? Më poshtë po ndajmë recetën e tyre me ju… Me Shije!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 2,186 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Për gjysmë kilogrami mish të bluar na duhen duhen diku 3-5 qepë mesatare, të cilat i grijmë në rende dhe i përziejmë me mishin.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtojmë kripën , mëlmesat e magdanozin. Përziejmë prapë e shtojmë dy lugë gjelle miell, një gjysmë kulaçi bukë bajate të grirë në rende, pluhurin e pjekurinave (ose sodë bikarbonë) dhe në fund një vezë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Masa përzihet mirë me duar dhe qoftet formësohen sipas dëshirës.

  Step 4
  Mark as Complete

  I fërgojmë në një tigan me vaj dhe për një aromë më të mirë u shtojmë edhe disa gjethe thymiani.

  previous
  Ëmbëlsirë me qershi
  next
  Latte koreane pa kafeinë
  • 2,186 Views
  • 1 ore
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1/2 kg mish i bluar
  3-5 copa qepë
  kripë
  mëlmesa (vegetë, trumëz e piper i zi)
  magdanoz
  2 lugë gjelle miell
  gjysmë kulaçi bukë bajate
  1 pluhur pjekurinash
  1 vezë
  thymian

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Ëmbëlsirë me qershi
  next
  Latte koreane pa kafeinë