0 0
Quasi lazanje me bukë tosti

Quasi lazanje me bukë tosti

Ingredients

Adjust Servings:
3 vezë
300 gr gjizë
30 ml vaj
200 ml jogurt
1/2 pluhur pjekurinash
kripë
bukë tosti
proshutë gjedhi
200 gr kaçkavall
rigon
Cuisine:

  A e dini që për përgatitjen e pjatës suaj të preferuar iu duhet shumë pak kohë?

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 126 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Vezët rrahini bashkë me gjizën, vajin, jogurtin, pluhurin për pjekurina dhe pak kripë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Në këtë përzierje kalojeni secilën rriskë tosti e më pas renditini në një tavë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Sipër rriskave të bukës shtroni fletët e proshutës e mbi to kaçkavallin e grirë në rende.

  Step 4
  Mark as Complete

  Mbi të shtroni edhe një rend me bukë të kaluar në vezë e sipër tyre edhe një rend me proshutë e djath.

  Step 5
  Mark as Complete

  Në fund mbulojeni me rriska buke, spërkatini me pak rigon dhe piqini në furrën e parangrohur në 200 gradë për 15 minuta.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Sallatë me brokoli e vezë
  next
  Ëmbëlsirë me biskota e tre lloje pudingu
  • 126 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 200

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  3 vezë
  300 gr gjizë
  30 ml vaj
  200 ml jogurt
  1/2 pluhur pjekurinash
  kripë
  bukë tosti
  proshutë gjedhi
  200 gr kaçkavall
  rigon

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Sallatë me brokoli e vezë
  next
  Ëmbëlsirë me biskota e tre lloje pudingu