0 0
Qull detoks nga Dr. Oz

Qull detoks nga Dr. Oz

Ingredients

250 ml ajran ose jogurt
1 lugë e vogël fara liri të bluara
5 kumbulla të thata
2 lugë gjelle tërshërë
1 lugë e vogël kakao
1/2 banane
Cuisine:

  Ky qull i shëndetshëm do të pastrojë trupin tuaj nga toksinat për vetëm shtatë ditë, ndërkohë që do të ndihmojë edhe në heqjen e kilogramëve të tepërt. Disa persona arrijnë që brenda kësaj periudhe të heqin 1-2 kilogramë e të tjerë raportojnë për edhe deri në 5 kilogramë të hequr. E tëra varet nga metabolizmi i një personi.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,166 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Pureja përgatitet në mbrëmje.
  Kumbullat e thata lihen në ujë të vluar për 15-20 minuta, në mënyrë që të zbuten. Pastaj priten në copa të vogla dhe shtohen tek jogurti.

  Step 2
  Mark as Complete

  Nëse jogurti është me përqindje yndyre prej 2%, atëherë nuk kemi nevojë t’i shtojmë ujë. Tek jogurti shtojmë edhe tërshërën, bananen e prerë në rrathë dhe farat e bluara të lirit.

  Step 3
  Mark as Complete

  Të gjitha këto pastaj kalohen në blender, derisa të fitojmë një masë homogjene. Kjo masë lihet gjatë natës në frigorifer.

  Step 4
  Mark as Complete

  Në mëngjes, së pari pini një gotë ujë të ngrohtë. Pastaj hajeni purenë e përgatitur.

  Step 5
  Mark as Complete

  E shijshme dhe e shëndetshme. Provojeni e nuk do të gaboni. Një vakt ideal për periudhën post-festive dhe shumë e nevojshme për shëndetin tuaj.

  previous
  Lëng me karrota e portokall
  next
  Roladë me salmon të tymosur
  • 1,166 Views
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  250 ml ajran ose jogurt
  1 lugë e vogël fara liri të bluara
  5 kumbulla të thata
  2 lugë gjelle tërshërë
  1 lugë e vogël kakao
  1/2 banane

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Lëng me karrota e portokall
  next
  Roladë me salmon të tymosur