0 0
Qull tërshëre, i përsosur për pastrimin pranveror të organizmit

Qull tërshëre, i përsosur për pastrimin pranveror të organizmit

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
6 lugë gjelle tërshërë
500 ml qumësht orizi
3 banane
100 gr arra të bluara
2 lugë sheqer
2 lugë mjaltë
1 lugëz kanellë

Ky qull do të ndikojë për të mirë në traktin tuaj tretës, ndërkohë që do të konsumoni edhe një vakt që do t’iu mbajë të ngopur.

Përbërësit

Udhëzimet

Shpërndaje
(Visited 739 times, 1 visits today)
Hapi 1
E kam përfunduar këtë hap

Në një pjatë shtypini 2 banane të pjekura mirë (pikaloshe).

Hapi 2
E kam përfunduar këtë hap

Në një tenxhere të vogël ngroheni qumështin, shtoni tërshërën dhe sheqerin. Ziejini të gjitha për 2-3 minuta në temperaturë të ulët.

Hapi 3
E kam përfunduar këtë hap

Pastaj shtoni arrat dhe bananet e shtypura. Përziejini mirë e vazhdoni zierjen edhe 2-3 minuta derisa të fitoni një masë të qulltë.

Hapi 4
E kam përfunduar këtë hap

Largojeni nga zjarri, lëreni të ftohet pak e më pas shtojani mjaltën e kanellën.

Hapi 5
E kam përfunduar këtë hap

Ndajeni në dy pjata, zbukurojeni me bananen e mbetur.
Ju bëftë mirë.

i mëparshmi
Kek me çokollatë e banane
i ardhshmi
Sallatë me dredhëza
  • 739 Pamje
  • 20 min
  • Servon 2
  • Vështirësia: e Lehtë

Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
6 lugë gjelle tërshërë
500 ml qumësht orizi
3 banane
100 gr arra të bluara
2 lugë sheqer
2 lugë mjaltë
1 lugëz kanellë

Përzgjedh këtë recetë

You need to login or register to bookmark/favorite this content.

i mëparshmi
Kek me çokollatë e banane
i ardhshmi
Sallatë me dredhëza