0 0
Qumësht bajamesh

Qumësht bajamesh

Ingredients

8 gota ujë
2 gota bajame
1 shkop vanilje
Cuisine:

  Edhe pse këtë qumësht mund ta gjeni fare lehtë në raftet e marketeve, ne po ndajmë me ju recetën e përgatitjes së tij në shtëpi. Provojeni!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 429 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Gjatë natës, bajamet vendosen në ujë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Të nesërmen kullohen dhe vendosen në blender, ku bluhen me 6 gota ujë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni farat e vaniljes dhe bluani edhe 5 minuta të tjera.

  Step 4
  Mark as Complete

  Më pas, masën kullojeni në gazë dhe bluajeni sërish në blender me dy gota të tjera ujë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Pas 5 minutash, kullojeni sërish dhe qumështi juaj i bajames është gati për përdorim!

  previous
  Sallatë me kërpudha të marinuara
  next
  Shalqi në skarë
  • 429 Views
  • 15 min
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  8 gota ujë
  2 gota bajame
  1 shkop vanilje

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Sallatë me kërpudha të marinuara
  next
  Shalqi në skarë