0 0
Reçel kajsie

Reçel kajsie

Ingredients

1 kg kajsi
600 gr sheqer
Cuisine:

  Ruani shijet e pranverës të këtij fruti në një kavanoz me reçel.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,082 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Kajsitë pastrojini nga bërthamat.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtojuni sheqerin dhe lërini së bashku 2-3 orë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Më pas ziejini.

  Step 4
  Mark as Complete

  Largojuni shkumën e bardhë që del nga sipërfaqja.

  Step 5
  Mark as Complete

  Lërini për 20 min.

  Step 6
  Mark as Complete

  Hiqni kajsitë mënjanë dhe e lëreni lëngun që të trashet paksa.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ktheni sërish kajsitë në tenxhere dhe lërini disa minuta që të ziejnë bashkë më lëngun.

  Step 8
  Mark as Complete

  Lërini të ftohen mirë dhe hidhini në kavanozë.

  previous
  Salmon i pjekur në mënyrë të përsosur
  next
  Kek me vishnje e djath
  • 1,082 Views
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  1 kg kajsi
  600 gr sheqer

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Salmon i pjekur në mënyrë të përsosur
  next
  Kek me vishnje e djath