0 0
Receta për vinaigrette

Receta për vinaigrette

Kuzhina:

  Vinaigrette bëhet duke e përzier një lloj vaji me një përbërës acidik siç mund të jenë uthulla apo lëngu i limonit. Vinaigrette më së shumti përdoret si dressing sallate, por mund të përdoret gjithashtu edhe si marinadë.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 343 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Të gjithë përbërësit përzihen mirë dhe hidhen mbi sallatë.

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Krem avokadoje
  i ardhshmi
  Sallatë dimri
  • 343 Pamje
  • 5 min
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Krem avokadoje
  i ardhshmi
  Sallatë dimri