0 0
Revani me sherbet

Revani me sherbet

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
14 vezë fshati
10 lugë gjelle sheqer
16 lugë miell
Kuzhina:

  A iu ka marrë malli për revaninë e gjyshes? Kjo është e tillë. Mos e lini pa provuar.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 919 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Vezët rrahini mirë me sheqer. Më pas shtoni miellin.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Brumin e përfituar zbrazeni në tepsinë adekuate.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Piqet ngadalë në temperaturë 180 gradë.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Sherbetin bëjeni sipas dëshirës.

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Ushqimet që duhen shmangur nëse keni telashe me kolesterolin
  i ardhshmi
  Spaghetti në furrë
  • 919 Pamje
  • 1 hr
  • Servon 10
  • Vështirësia: Mesatare
  • 180

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  14 vezë fshati
  10 lugë gjelle sheqer
  16 lugë miell

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Ushqimet që duhen shmangur nëse keni telashe me kolesterolin
  i ardhshmi
  Spaghetti në furrë