0 0
Rizopit (Recetë tradicionale çame)

Rizopit (Recetë tradicionale çame)

Directions

Share

Përbërësit, për 5 persona:
• 500gr oriz
• 1 litër qumësht dele
• 400 gr qepë të njoma 
• 100 gr gjalp
• 100 gr koper
• 100 gr mendrez të njomë
• 100ml vaj ulliri
• Kripë

Përgatitja:
Grijmë shumë hollë qepët e njoma, shtypim me kripë, hedhim koprën dhe mendrezen të grira hollë.

Vemë qumështin të ziej dhe pasi e heqim shtojmë gjalpin dhe vajin e ullirit.

Trazojmë të gjithë përbërësit bashkë dhe më pas i hedhim në tepsi. Piqet në 200°. Ju bëftë mirë.

(Visited 1,106 times, 1 visits today)
previous
Patate me qofte në furrë
next
Ëmbëlsirë verore
  • 1,106 Views
  • Vështirësia: Medium

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Bookmark this recipe

Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

previous
Patate me qofte në furrë
next
Ëmbëlsirë verore