0 0
Roladë me salmon të tymosur

Roladë me salmon të tymosur

Ingredients

4 vezë
300 ml qumësht
3 lugë gjelle vaj
150-200 gr miell
1 lugë gjelle kripë
Për mbushjen:
300 gr salmon i tymosur
rukola
2 lugë gjelle kaperi
1 domate e prerë hollë
3-4 bishta qepë të reja
400 gr krem djath Philadelphia
gjethe trumze
gjethe magdanozi
gjethe borziloku
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Një antipastë e përsosur e me shumë shije!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 370 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  I tundim mirë vezët me mikser. Pastaj shtojmë të gjithë përbërësit për roladën dhe i miksojmë mirë të gjitha.

  Step 2
  Mark as Complete

  Brumin e përgatitur e hedhim në një tepsi katrore (të furrës), në të cilën më parë kemi shtruar letër për pjekje.

  Step 3
  Mark as Complete

  Rolada piqet në furrën e parangrohur në 180 gradë për 15-20 minuta.

  Step 4
  Mark as Complete

  Pas pjekjes, roladën e lëmë të ftohet e më pas e lyejmë me djathin phildelphia. Sipër djathit shtrojmë salmonin e prerë në rriska të holla e të gjithë përbërësit e tjerë për mbushjen. Hedhim edhe kripë e piper të bluar freskët.

  Step 5
  Mark as Complete

  E mbështjellim roladën me kujdes. Pastaj e mbështjellim me folie plastike dhe e lëmë të pushojë në frigorifer për disa orë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Para servimit si aperitivë ose antipastë, rolada e përgatitur kështu pritet në rrathë.
  Ju bëftë mirë.

  previous
  Qull detoks nga Dr. Oz
  next
  Kek me portokall
  • 370 Views
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  4 vezë
  300 ml qumësht
  3 lugë gjelle vaj
  150-200 gr miell
  1 lugë gjelle kripë
  Për mbushjen:
  300 gr salmon i tymosur
  rukola
  2 lugë gjelle kaperi
  1 domate e prerë hollë
  3-4 bishta qepë të reja
  400 gr krem djath Philadelphia
  gjethe trumze
  gjethe magdanozi
  gjethe borziloku
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Qull detoks nga Dr. Oz
  next
  Kek me portokall