0 0
Role me gjoks pule

Role me gjoks pule

Ingredients

Adjust Servings:
1 kg Gjoks pule
250 gr djath mozzarella
200 ml ajkë për gatim
100 ml qumësht
2 thelpinj hudhre
Cuisine:

  Një ushqim shumë i thjeshtë, që mund të shërbehet me oriz, makarona ose patate.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 475 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Mishin priteni në kotëleta dhe rraheni me çekan kuzhine.

  Step 2
  Mark as Complete

  Kriposeni e piperoseni e më pas në secilën copë mishi vendoseni një copë djath mozzarella.

  Step 3
  Mark as Complete

  Më pas, mishin mbështilleni në formë roleje dhe renditeni në tavën adekuate.

  Step 4
  Mark as Complete

  Ajkën për gatim rraheni bashkë me qumështin dhe thelpinjtë e hudhrës të grirë imët.

  Step 5
  Mark as Complete

  Rregullojeni me kripë dhe hidheni mbi mishin e përgatitur.

  Step 6
  Mark as Complete

  Piqini në furrën e parangrohur në 200 gradë për 30 minuta.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Gjalpë kikiriku e bërë në shtëpi
  next
  Pitëza
  • 475 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 200

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 kg Gjoks pule
  250 gr djath mozzarella
  200 ml ajkë për gatim
  100 ml qumësht
  2 thelpinj hudhre

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Gjalpë kikiriku e bërë në shtëpi
  next
  Pitëza