0 0
Role me lëpjetë

Role me lëpjetë

Ingredients

Adjust Servings:
4 vezë
200 gr kos
200 gr ajke e thartë
200 ml vaj
1 pluhur pjekurinash
220 gr miell misri
220 gr miell gruri
lëpjetë ose spinaq
kripë
gjizë
krem djath
Cuisine:

  Nëse po kërkoni një recetë të lehtë e të shpejtë për drekë a darkë apo thjeshtë për një shoqërues çaji, atëherë kjo është receta e duhur për ju. Me Shije!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,303 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Tepsinë e mbulojmë me letër për pjekje, të cilën e lyejmë me pak yndyrë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Përbërësit bëhen bashkë dhe piqen në furrën e parangrohur në 230 gradë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Pas pjekjes, roleja lyhet me ajkë, gjizë ose krem-djath dhe mbështillet.
  Ju bëftë mirë.

  previous
  Ëmbëlsirë e zezë
  next
  Supë me salmon
  • 1,303 Views
  • 40 min
  • Serves 6
  • Vështirësia: Easy
  • 230 grade

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  4 vezë
  200 gr kos
  200 gr ajke e thartë
  200 ml vaj
  1 pluhur pjekurinash
  220 gr miell misri
  220 gr miell gruri
  lëpjetë ose spinaq
  kripë
  gjizë
  krem djath

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Ëmbëlsirë e zezë
  next
  Supë me salmon