0 0
Role me mish të bluar

Role me mish të bluar

Ingredients

Adjust Servings:
1 kg mish i bluar
1 qepë
1 karrotë
1 thelb hudhre
100 gr troshka buke/galetë
1 lugëz kripë
1 lugëz piper
2 vezë
Për salcën:
100 ml salcë domatesh
50 ml ketchup
Salcë tabasco
Cuisine:

  Një role sa e thjeshtë po aq e shijshme. Shoqërojeni me patate ose me oriz.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 148 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Furrën ngroheni në 180 gradë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Salcën bëjeni bashkë me tabascon.

  Step 3
  Mark as Complete

  Qepën, hudhrën e karrotën grijini imët e bashkojini me mishin e bluar.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shtoni vezët, troshkat e bukës e piperin dhe përziejini mirë derisa të formoni një masë homogjene.

  Step 5
  Mark as Complete

  Me ndihmën e duarve krijoni një role e këtë vendoseni në tavën e lyer me yndyrë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Mbulojeni me folie alumini e piqeni në furrë për 1 orë e 15 minuta.

  Step 7
  Mark as Complete

  Pastaj hidhjani sipër salcën e përgatitur dhe vazhdojeni pjekjen zbuluar edhe për pak minuta.

  Step 8
  Mark as Complete

  Priteni në format e dëshiruara e spërkateni me salcën e mbetur.
  Ju bëftë mirë.

  previous
  Pulë me perime
  next
  Qofte të shtëpisë
  • 148 Views
  • 2.20 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 180

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 kg mish i bluar
  1 qepë
  1 karrotë
  1 thelb hudhre
  100 gr troshka buke/galetë
  1 lugëz kripë
  1 lugëz piper
  2 vezë
  Për salcën:
  100 ml salcë domatesh
  50 ml ketchup
  Salcë tabasco

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Pulë me perime
  next
  Qofte të shtëpisë