0 0
Role me mish

Role me mish

Ingredients

Adjust Servings:
1 kg mish i bluar
1 qepë
1 karrotë
1 thelpinj hudhre
100 gr troshka buke/galetë
1 lugë e vogël kripë
1 lugë e vogël piper
2 vezë
Për salcën:
100 ml salcë domatesh
50 ml ketchup
Salcë tabasco
Cuisine:

  Një role shumë e shijshme dhe e thjeshtë për t’u bërë. Shkon shumë me pure patatesh dhe me oriz.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 673 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Furrën ngroheni në 180 gradë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Salcën e domates bëjeni bashkë me ketchupin dhe shtojini edhe pak salcë tabasco.

  Step 3
  Mark as Complete

  Qepën, karrotën e hudhrën grijini imët dhe bashkojini me mishin e bluar.

  Step 4
  Mark as Complete

  Shtoni vezët, troshkat e bukës, kripën e piperin. Trazojini mirë të gjitha.

  Step 5
  Mark as Complete

  Nga “brumi” i krijuar formoni një role me duar dhe vendoseni në tepsinë e lyer me yndyrë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Mbulojeni me folie alumini dhe piqeni në furrën e parangrohur për një orë e 15 minuta.

  Step 7
  Mark as Complete

  Pastaj hidhjani sipër salcën e bërë në fillim dhe piqeni edhe pak kohë të zbuluar.

  Step 8
  Mark as Complete

  Priteni dhe shërbejeni me pjesën e mbetur të salcës.

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Pizza kifle
  next
  Salmon me patate në furrë
  • 673 Views
  • 2 hr 20 min
  • Serves 6
  • Vështirësia: Medium
  • 180 grade

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 kg mish i bluar
  1 qepë
  1 karrotë
  1 thelpinj hudhre
  100 gr troshka buke/galetë
  1 lugë e vogël kripë
  1 lugë e vogël piper
  2 vezë
  Për salcën:
  100 ml salcë domatesh
  50 ml ketchup
  Salcë tabasco

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Pizza kifle
  next
  Salmon me patate në furrë