0 0
Role me shparguj

Role me shparguj

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
shparg
5 vezë
100 gr gjizë pa kripë
30-40 gr miell
1 thelpinj hudhre
vaj ulliri
kripë dhe piper i zi
Për mbushjen:
proshutë gjedhi
djath mozzarella
Kuzhina:

  Kjo recetë ngërthen një shije të jashtëzakonshme dhe shumë të vecantë. Do t’i habisni për të mirë, të gjithë!

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 346 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Pas larjes, shpargujt i prejmë në copa të vogla dhe i skuqim në vaj ulliri bashkë me një thelb hudhre.
  Shtojmë kripë e piper dhe vazhdojmë me kaurdisjen derisa të zbutet shpargu.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Shpargun e kaurdisur e bluajmë me blender, duke krijuar një krem. E lëmë të ftohet pak dhe pas ftohjes, shtojmë vezët, gjizën e miellin.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Masën e hedhim në tepsinë e mbuluar me letër kuzhine dhe e pjekim në furrën e parangrohur në 180 gradë për 15 minuta.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Sa është e nxehtë, rolenë e rrotullojmë bashkë me letrën. E lëmë të ftohet pak e më pas e hapim dhe e mbushim me proshutë dhe djath mozzarella.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Më pas e mbështjellim dhe e fusim në furrën e ngrohur për 5 minuta, derisa të shkrihet mozzarella.
  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Kungulleshka të mbushura
  i ardhshmi
  Marmelatë me dredhëza
  • 346 Pamje
  • 1 hr
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë
  • 180 grade

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  shparg
  5 vezë
  100 gr gjizë pa kripë
  30-40 gr miell
  1 thelpinj hudhre
  vaj ulliri
  kripë dhe piper i zi
  Për mbushjen:
  proshutë gjedhi
  djath mozzarella

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Kungulleshka të mbushura
  i ardhshmi
  Marmelatë me dredhëza