0 0
Role pule me spinaq

Role pule me spinaq

Ingredients

Adjust Servings:
2 Gjoks pule
domate të thara
100 gr spinaq
100 gr djath feta
spec i kuq *i bluar
kripë dhe piper i zi
vaj ulliri
Cuisine:

  Ju prezantojmë me recetën për role të shijshme të pulës, të përsosura edhe për fillestarët në kuzhinë. Përgatitja është e thjeshtë, ndërsa mund t’i shërbeni shoqëruar me sallatë ose sipas dëshirës.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 331 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Furrën ngroheni në 200 gradë, tiganin me vaj ulliri vëreni në zjarr mesatar.

  Step 2
  Mark as Complete

  Filenë e pulës rraheni me cekan për të përfituar copë të holla mishi.

  Step 3
  Mark as Complete

  Spinaqin lajeni mirë e kullojeni. Në copat e përgatitura të mishit vendoseni fetën e troshitur, gjethet e spinaqit dhe nga dy copë domate të tharë në diell.

  Step 4
  Mark as Complete

  Më pas, thelat e mishit mbështillini në formë roleje. Sipas nevojës kapini më rrëmojsa/klecka dhëmbësh. Kriposini e piperosini dhe hidhjuni pak piper të bluar.

  Step 5
  Mark as Complete

  Roletë e përgatitura vendosini në vaj të nxehtë e skuqini për dy minuta në secilën anë. Pastaj vendosini në një tavë më të vogël e piqini edhe për 15 minuta të tjera në furrë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Shërbejini me sallatë të freskët.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Makarona me kungulleshka
  next
  Biskota me arra
  • 331 Views
  • 45 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 200

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  2 Gjoks pule
  domate të thara
  100 gr spinaq
  100 gr djath feta
  spec i kuq *i bluar
  kripë dhe piper i zi
  vaj ulliri

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Makarona me kungulleshka
  next
  Biskota me arra