0 0
Rrepka në furrë

Rrepka në furrë

Ingredients

Adjust Servings:
24 rrepka
1 lugë gjelle vaj
½ lugëz kripë
piper i bluar freskët
2 lugë gjelle gjalpë
1 thelpinj hudhre
½ lugëz fara qimnoni
Cuisine:

  Provojini rrepkat e përgatitura në këtë mënyrë. Ju premtojmë që do t’iu pëlqejnë!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 112 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Rrepkat ndajini përgjysmë, lyejini me vaj, shtoni kripë e piper dhe vendosini në furrën e parangrohur në 230 gradë.

  Step 2
  Mark as Complete

  Piqini për 20 minuta ose derisa të zbuten.

  Step 3
  Mark as Complete

  Derisa rrepkat piqen, në një tigan shkrijeni gjalpën, shtoni hudhrën dhe qimnonin e kaurdisini për afro 3 minuta, duke i përzier vazhdimisht, derisa hudhra të marrë një ngjyrë të artë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Këtë përzierje hidhjuni rrepkave të pjekura e shërbejini.

  Step 5
  Mark as Complete

  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Qiqrra në furrë
  next
  Receta bazë për waffle
  • 112 Views
  • 30 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium
  • 230

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  24 rrepka
  1 lugë gjelle vaj
  ½ lugëz kripë
  piper i bluar freskët
  2 lugë gjelle gjalpë
  1 thelpinj hudhre
  ½ lugëz fara qimnoni

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Qiqrra në furrë
  next
  Receta bazë për waffle