0 0
Salca më e mirë për shpageti

Salca më e mirë për shpageti

Ingredients

2 lugë gjelle gjalpë
2 thelpinj hudhre
1 filxhan ajkë për gatim
kripë dhe piper i zi
½ filxhan djath parmezan *të grirë në rende
Cuisine:

  Në botë kjo salcë njihet si salca Alfredo për pasta, ndërsa më poshtë në tekst keni mënyrën se si përgatitet.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 555 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Gjalpën shkrijeni e aty shtoni hudhrën e bluar. Skuqeni shkurtimisht e pastaj shtoni ajkën.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtoni edhe kripën e piperin e në fund edhe parmezanin.

  Step 3
  Mark as Complete

  Përziejeni mirë dhe salcën e fituar hidheni mbi shpagetit e zier.

  Step 4
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Gjellë me domate
  next
  Salmon n’salcë të kuqe
  • 555 Views
  • 10 min
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  2 lugë gjelle gjalpë
  2 thelpinj hudhre
  1 filxhan ajkë për gatim
  kripë dhe piper i zi
  ½ filxhan djath parmezan *të grirë në rende

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Gjellë me domate
  next
  Salmon n’salcë të kuqe