0 0
Salcë domatesh

Salcë domatesh

Kuzhina:

  Këtë salcë mund ta përdorni për të shoqëruar pastat ose lazanjat, por gjithashtu edhe mund ta përdorni në gatimin e gjellërave të ndryshme. Shkon shumë me të gjitha gatimet e mishit.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 364 times, 2 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Domatet lajini dhe vendosini në ujë të vluar për disa minuta.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Lërini të ftohen e më pas qërojini.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Hudhrën e grirë imët skuqeni në vaj ulliri.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Domatet pritini në kubikë të vegjël dhe hidhini tek hudhra e skuqur, shtoni borzilokun, kripën e piperin.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Salcën kaurdiseni për 7-8 minuta.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Më pas kalojeni në blender dhe bluajeni derisa të fitoni një salcë të butë.

  Hapi 7
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Sallatë me karrota
  i ardhshmi
  Gullash pak më ndryshe
  • 364 Pamje
  • 20 min
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Sallatë me karrota
  i ardhshmi
  Gullash pak më ndryshe