0 0
Salcë domatesh

Salcë domatesh

Cuisine:

  Këtë salcë mund ta përdorni për të shoqëruar pastat ose lazanjat, por gjithashtu edhe mund ta përdorni në gatimin e gjellërave të ndryshme. Shkon shumë me të gjitha gatimet e mishit.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 676 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Domatet lajini dhe vendosini në ujë të vluar për disa minuta.

  Step 2
  Mark as Complete

  Lërini të ftohen e më pas qërojini.

  Step 3
  Mark as Complete

  Hudhrën e grirë imët skuqeni në vaj ulliri.

  Step 4
  Mark as Complete

  Domatet pritini në kubikë të vegjël dhe hidhini tek hudhra e skuqur, shtoni borzilokun, kripën e piperin.

  Step 5
  Mark as Complete

  Salcën kaurdiseni për 7-8 minuta.

  Step 6
  Mark as Complete

  Më pas kalojeni në blender dhe bluajeni derisa të fitoni një salcë të butë.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Sallatë me karrota
  next
  Gullash pak më ndryshe
  • 676 Views
  • 20 min
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Sallatë me karrota
  next
  Gullash pak më ndryshe