0 0
Salcë e gjelbër për pasta

Salcë e gjelbër për pasta

Ingredients

250 gr brokoli
1 filxhan bizele
1 presh (purrinj)
100 ml ajkë për gatim
100 ml qumësht
50 gr parmezan
Cuisine:

  Një salcë e shpejtë dhe e shijshme të cilën mund ta përdorni për gatimin e lazanjeve ose picës.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 434 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Bizelet ziejini bashkë me brokolin.

  Step 2
  Mark as Complete

  Preshin pastrojeni e fërgojeni me pak vaj e më pas hidheni tek bizelet e brokoli.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtoni ajkën për gatim, qumështin. Ziejini të gjitha bashkë për një kohë të shkurtë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Pastaj bluajini të gjitha bashkë me blender dore.

  Step 5
  Mark as Complete

  Pas bluarjes, shtojani parmezanin.

  Step 6
  Mark as Complete

  Trazojini mirë të gjitha e shërbejeni.

  previous
  Brokoli me hudhër
  next
  Speca të mbushur
  • 434 Views
  • 30 min
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  250 gr brokoli
  1 filxhan bizele
  1 presh (purrinj)
  100 ml ajkë për gatim
  100 ml qumësht
  50 gr parmezan

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Brokoli me hudhër
  next
  Speca të mbushur