0 0
Salcë e shëndetshme për sanduicë

Salcë e shëndetshme për sanduicë

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1/2 thelpinj hudhre
1 gotë jogurt
2 karrota
1 lugë kopër
2 lugë të vogla lëng limoni
1 lugë e vogël lëvore limoni
kripë
piper i freskët i bluar
Kuzhina:

  U është mërzitur mëngjesi klasik? Provoni e shtoni mëngjesit tuaj këtë kombinim interesant salce dhe shijoni një vakt tërësisht ndryshe.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 2 685 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Thelpinjtë e hudhrës i qërojmë dhe shtypim me pirun për të krijuar një pastë. E vendosim në një enë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtojmë jogurtin, karrotën, lëngun e limonit dhe lëvoren e grirë të limonit. I përziejmë mirë të gjitha për të krijuar një masë homogjene. Shtojmë mëlmesa sipas dëshirës dhe pak lëng limoni.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Kjo salcë mund të përgatitet edhe një ditë më herët, por duhet të ruhet në frigorifer.

  i mëparshmi
  Biskota kërpudhë
  i ardhshmi
  Chilli klasik me mish
  • 2 685 Pamje
  • 10 min
  • Servon 2
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  1/2 thelpinj hudhre
  1 gotë jogurt
  2 karrota
  1 lugë kopër
  2 lugë të vogla lëng limoni
  1 lugë e vogël lëvore limoni
  kripë
  piper i freskët i bluar

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Biskota kërpudhë
  i ardhshmi
  Chilli klasik me mish