0 0
Salcë me boronicë të kuqe

Salcë me boronicë të kuqe

Përbërësit

450 gr boronica të kuqe të freskëta
300 ml verë e kuqe
115 gr sheqer
125 ml lëng portokalli
1 lugë gjelle miell misri
1 lugë gjelle pluhur mustardë
1 lugë gjelle lëng limoni
Kuzhina:

  Është një salcë e shijshme, që mund të përdoret për të shoqëruar vaktet me mish.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 376 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Përzieni boronicat, verën, sheqerin dhe lëngun e portokallit në një tigan të ngrohur mesatarisht, për dhjetë minuta, derisa të pëlcasin frutat.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Më pas përzieni miellin e misrit, mustardën, lëngun e limonit me pak ujë, për të krijuar një pastë, në të cilën do të zhysni kokrrat e boronicës së kuqe.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Sipas dëshirës mund të shtoni shtoni bajame, portokall dhe lëkurë limoni, ziejini për pesë minuta, zbutini dhe pastaj lëreni të freskohet.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Mund të shërbehet me shumicën e mishërave si dhe me mish pule e gjeldeti.

  i mëparshmi
  Krepa me spinaq
  i ardhshmi
  Krem universal ëmbëlsirash
  • 376 Pamje
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  450 gr boronica të kuqe të freskëta
  300 ml verë e kuqe
  115 gr sheqer
  125 ml lëng portokalli
  1 lugë gjelle miell misri
  1 lugë gjelle pluhur mustardë
  1 lugë gjelle lëng limoni

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Krepa me spinaq
  i ardhshmi
  Krem universal ëmbëlsirash