0 0
Salcë me jogurt

Salcë me jogurt

Përbërësit

2 patate
2 karrota
2 thelpinj hudhre
350 ml jogurt grek
10 gr bizele
2 lugë majonez
1 lugë borzilok
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Kjo salcë e shijshme do të lërë pa fjalë secilin mysafir që do të ketë rastin të shijoj paragjellën tuaj. Provojeni!

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 781 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Perimet priten në kubikë dhe vendosen të ziejnë në ujë. Kur të jenë zbutur, kulloni ujin dhe shtypini perimet me mikser dore.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni hudhrën e bluar, majonezën dhe jogurtin.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Masën përziejeni mirë dhe kriposeni sipas dëshirës.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Salca duhet të qëndrojë në frigorifer disa orë para konsumimit.

  i mëparshmi
  Sallatë frutash- Mojito
  i ardhshmi
  Amar El Deen
  • 781 Pamje
  • 4 ore
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  2 patate
  2 karrota
  2 thelpinj hudhre
  350 ml jogurt grek
  10 gr bizele
  2 lugë majonez
  1 lugë borzilok
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Sallatë frutash- Mojito
  i ardhshmi
  Amar El Deen