0 0
Salcë tabasco

Salcë tabasco

Përbërësit

500 gr speca feferona
150 ml ujë
50 ml uthull
1 ½ lugë sheqer
kripë
Veçoritë:
  Kuzhina:

   Për adhuruesit e ushqimeve pikante, ndajmë me ju recetën për salcën e preferuar.

   Përbërësit

   Udhëzimet

   Shpërndaje
   (Visited 561 times, 1 visits today)
   Hapi 1
   E kam përfunduar këtë hap

   Specat feferona lajini e pastrojini.

   Hapi 2
   E kam përfunduar këtë hap

   Vendosini në një tenxhere me ujë dhe ziejini për 10 minuta.

   Hapi 3
   E kam përfunduar këtë hap

   Më pas bluajini në blender, shtojuni uthullën, sheqerin e kripën sipas dëshirës.

   Hapi 4
   E kam përfunduar këtë hap

   Kullojini dhe zbrazini në shishe ose kavanozë qelqi.

   Ju bëftë mirë.

   i mëparshmi
   Bukë me miell hikërror
   i ardhshmi
   Karrota turshi
   • 561 Pamje
   • 20 min
   • Vështirësia: Mesatare

   Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

   Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

   Përbërësit

   500 gr speca feferona
   150 ml ujë
   50 ml uthull
   1 ½ lugë sheqer
   kripë

   Përzgjedh këtë recetë

   You need to login or register to bookmark/favorite this content.

   i mëparshmi
   Bukë me miell hikërror
   i ardhshmi
   Karrota turshi