0 0
Sallatë Cezar

Sallatë Cezar

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1 sallatë e gjelbër
2 vezë të ziera
2 rriska buke të bardhë
2 lugë vaj ulliri
Për dressing:
3 lugë vaj ulliri
2 lugë majonez
½ lugë mustardë
½ lugë uthull
½ lugë salcë Worcestershire
1 lugë lëng limoni
Kuzhina:

  Ekzistojnë mënyra të ndryshme të përgatitjes së kësaj sallate. Ne e bëjmë kështu!

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 1 384 times, 2 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Bukën priteni në katrorka të vogla dhe fërgojeni në vaj ulliri derisa të bëhet krokante.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Sallatën lajeni dhe priteni. Vendoseni në sallatier.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Sipër sallatës shtoni vezët e ziera, të cilat I kemi prerë sipas dëshirës. Mbi vezët shtoni copat e bukës.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Vajin e ullirit bashkë me majonezën, mustardën, uthullën e lëngun e limonit dhe salcën Worceshtershire bëjini bashkë.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Këtë dressing hidhjani sallatës dhe ajo është e gatshme për servim.

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Salmon me rozmarinë
  i ardhshmi
  Bukë të buta sanduici
  • 1 384 Pamje
  • 15 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  1 sallatë e gjelbër
  2 vezë të ziera
  2 rriska buke të bardhë
  2 lugë vaj ulliri
  Për dressing:
  3 lugë vaj ulliri
  2 lugë majonez
  ½ lugë mustardë
  ½ lugë uthull
  ½ lugë salcë Worcestershire
  1 lugë lëng limoni

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Salmon me rozmarinë
  i ardhshmi
  Bukë të buta sanduici