0 0
Sallatë dimri

Sallatë dimri

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
4 patate
4 karrota
1 panxhar i kuq
4 tranguj turshi
1 qepë
1/2 lakër e vogël turshi
5 lugë gjelle vaj
3 lugë gjelle lëng limoni
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  A e keni ditur që lakrën turshi mund ta përdorni edhe për të bërë sallatë? Provojeni këtë recetë. Nuk do të zhgënjeheni.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 796 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Patatet e paqëruara zihen 25- 30 minuta, karrotat 35-40 minuta, kurse panxhari zihet për 50 minuta.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Pasi të kullohen dhe të ftohen, perimet e ziera qërohen dhe të gjitha priten në kubikë.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Trangujt dhe lakra priten në copa të vogla, përzihen së bashku në enë për sallatë, u shtohen qepa e grirë hollë, kripë, piper, vaj dhe lëng limoni.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Përzihet sallata me kujdes dhe zbukurohet me majdanoz.

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Receta për vinaigrette
  i ardhshmi
  Ushqimet me veti kurative që duhet t’i keni në shtëpi
  • 796 Pamje
  • 1.30 hr
  • Servon 6
  • Vështirësia: Mesatare

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  4 patate
  4 karrota
  1 panxhar i kuq
  4 tranguj turshi
  1 qepë
  1/2 lakër e vogël turshi
  5 lugë gjelle vaj
  3 lugë gjelle lëng limoni
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Receta për vinaigrette
  i ardhshmi
  Ushqimet me veti kurative që duhet t’i keni në shtëpi