0 0
Sallatë me domate e speca të pjekur

Sallatë me domate e speca të pjekur

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
3 speca të kuq
4 domate
2 thelpinj hudhre
borzilok i freskët
pak sheqer
pak kripë
3 lugë gjelle vaj ulliri
1 lugë reçeli uthull ose lëng limoni
pak piper i zi
Kuzhina:

  Një sallatë e shkëlqyeshme dhe një shije që duhet provuar gjithsesi.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 1 063 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Specat e pjekur, qërojini dhe pritini me thikë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Për të krijuar salcën për sallatën, borzilokun priteni imët e më pas bëjeni bashkë me vajin e ullirit. Shtoni sheqerin, kripën, piperin e uthullën (ose lëngun e limonit).

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj pritini domatet dhe bëjini bashkë me specat. Shtoni hudhrën e grirë imët e sipër tyre hidhni nga salca e përgatitur.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Përziejeni mirë dhe shërbejeni.
  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Sallatë me couscous
  i ardhshmi
  Kumbulla të pjekura
  • 1 063 Pamje
  • 20 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  3 speca të kuq
  4 domate
  2 thelpinj hudhre
  borzilok i freskët
  pak sheqer
  pak kripë
  3 lugë gjelle vaj ulliri
  1 lugë reçeli uthull ose lëng limoni
  pak piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Sallatë me couscous
  i ardhshmi
  Kumbulla të pjekura