0 0
Sallatë e shëndetshme

Sallatë e shëndetshme

Cuisine:

  Sallatat gjithmonë janë të mirëseardhura në ditët e nxehta të verës, ndërsa ky variant do t’u lërë pa tekst.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 527 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Mund të përdorni edhe qiqrra të konzervuara, por nëse doni që ato t’i zieni vetë, atëherë vendosini në ujë një natë përpara.

  Step 2
  Mark as Complete

  Bishtajat pastrojini, lajini dhe ziejini.

  Step 3
  Mark as Complete

  Ziejeni edhe vezën, ndërsa domaten lajeni e priteni në kube të vogla.

  Step 4
  Mark as Complete

  Lajeni edhe sallatën.

  Step 5
  Mark as Complete

  Qiqrrat dhe bishtajat vendosini në një enë më të thellë. Më pas shtoni sallatën, domaten, ullinjtë, tunën dhe qepën e grirë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Kriposini, piperosini, shtoni vaj dhe uthull dhe në fund edhe vezën e zier të prerë në copëza më të vogla.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Tortë me spinaq- një ëmbëlsirë e veçantë
  next
  Dobitë shëndetësore nga konsumimi i rrushit
  • 527 Views
  • 10 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Tortë me spinaq- një ëmbëlsirë e veçantë
  next
  Dobitë shëndetësore nga konsumimi i rrushit