0 0
Sallatë e shijshme frutash

Sallatë e shijshme frutash

Ingredients

Adjust Servings:
2 portokaj
200 gr dredhëza ose fruta mali
fara shege
Plus:
100 ml ujë
3 lugë gjelle sheqer
50 ml rum
1/3 lugë kanellë
Cuisine:

  Kjo sallatë frutash veç shijes së mrekullueshme, do të furnizojë trupin tuaj edhe me një sërë vitamimash. Përgatitet lehtë dhe duket shumë bukur.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 536 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Fillimisht ngroheni ujin me kanellë e sheqer, derisa të shkrihet ky i fundit. Pastaj lëreni të ftohet pak e pas ftohjes shtojani rumin.

  Step 2
  Mark as Complete

  Portokajt ndajini përgjysmë dhe përmes një luge largojani pjesën e tultë. Këtë pjesë më pas priteni në copa më të vogla.

  Step 3
  Mark as Complete

  Edhe dredhëzat pritini në copa më të vogla dhe bëjini bashkë me portokallin dhe farat e shegës.

  Step 4
  Mark as Complete

  Me këtë kombinim frutash mbushini lëvoret e portokallit.

  Step 5
  Mark as Complete

  Sipër frutave hidhni shurupin e përgatitur.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Pije me kafe e banane
  next
  Kube përrallore dimri
  • 536 Views
  • 20 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  2 portokaj
  200 gr dredhëza ose fruta mali
  fara shege
  Plus:
  100 ml ujë
  3 lugë gjelle sheqer
  50 ml rum
  1/3 lugë kanellë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Pije me kafe e banane
  next
  Kube përrallore dimri