0 0
Sallatë frutash me mascarpone

Sallatë frutash me mascarpone

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
fruta mix
1 lëng limoni
2 lugë gjelle mjaltë
250 gr djath mascarpone
4 sheqer vanilje
2 lugë gjelle liker
Kuzhina:

  Shijojeni këtë sallatë frutash, të cilës një shije të veçantë ia jep djathi mascarpone.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 324 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Frutat lajini e pastrojini, pritini e shpërndani nëpër enët adekuate.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Lëngun e një limoni bëjeni bashkë me mjaltën dhe zbrazeni mbi frutat e përgatitura.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Djathin mascarpone rraheni bashkë me sheqerin dhe dy lugë liker sipas dëshirës.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Më pas, këtë masë hidheni mbi frutat.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëfshin mirë.

  i mëparshmi
  Bukë me çokollatë e banane
  i ardhshmi
  Nutella cheesecake me lajthi
  • 324 Pamje
  • 10 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  fruta mix
  1 lëng limoni
  2 lugë gjelle mjaltë
  250 gr djath mascarpone
  4 sheqer vanilje
  2 lugë gjelle liker

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Bukë me çokollatë e banane
  i ardhshmi
  Nutella cheesecake me lajthi