0 0
Sallatë frutash- Mojito

Sallatë frutash- Mojito

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1 gotë dredhëza të copëtuara
1 gotë pjepër të copëtuar
1 gotë boronica të freskëta
1 gotë ananas të copëtuar
1 gotë pjeshkë të copëtuara
3 gjethe mente
3 lugë gjelle lëng limoni
Kuzhina:

  Kjo sallatë frutash do t’iu mahnis me kombinimin e shijeve të vecanta. Provojeni!

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 479 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Të gjitha frutat bëhen bashkë në një enë të thellë.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj përziejmë bashkë sheqerin me lëngun e limonit dhe gjethet e copëtuara të mentes.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Këtë lëng ia hedhim sipër sallatës së frutave, e cila para konsumimit duhet të qëndrojë një orë në frigorifer.

  i mëparshmi
  Supë pule
  i ardhshmi
  Salcë me jogurt
  • 479 Pamje
  • 10 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  1 gotë dredhëza të copëtuara
  1 gotë pjepër të copëtuar
  1 gotë boronica të freskëta
  1 gotë ananas të copëtuar
  1 gotë pjeshkë të copëtuara
  3 gjethe mente
  3 lugë gjelle lëng limoni

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Supë pule
  i ardhshmi
  Salcë me jogurt