0 0
Sallatë izraelite me patëllxhan

Sallatë izraelite me patëllxhan

Ingredients

Adjust Servings:
1 patëllxhan
1 qepë
2 vezë të ziera
hudhër pluhur
kripë
2 lugë gjelle majonez
Cuisine:

  Një sallatë ushqyese që shumë lehtë mund ta shërbeni edhe si paragjellë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 323 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Tepsinë mbulojeni me folie alumini.

  Step 2
  Mark as Complete

  Patëllxhanin ndajeni përgjysmë për së gjati e vendoseni në tepsinë e mbuluar me folie.

  Step 3
  Mark as Complete

  Piqeni për 30 minuta në furrën e parangrohur në 180 gradë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Nxirreni nga furra e lëreni të ftohet për disa minuta.

  Step 5
  Mark as Complete

  Në një enë vendosini vezët e ziera dhe qepën.

  Step 6
  Mark as Complete

  Patëllxhanët gërryejini e tulin bashkojeni me vezët dhe qepën.

  Step 7
  Mark as Complete

  Këtyre shtojuni mëlmesat e tjera dhe majonezën.

  Step 8
  Mark as Complete

  Me këtë përzierje mbushini patëllxhanët.

  Step 9
  Mark as Complete

  Shërbejini.
  Ju bëfshin mirë.

  previous
  Bukëza me gjalpë
  next
  Puding shtëpie me banane
  • 323 Views
  • 40 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Medium
  • 180

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  1 patëllxhan
  1 qepë
  2 vezë të ziera
  hudhër pluhur
  kripë
  2 lugë gjelle majonez

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Bukëza me gjalpë
  next
  Puding shtëpie me banane