0 0
Sallatë karrotash me kikirikë

Sallatë karrotash me kikirikë

Ingredients

Adjust Servings:
4 karrota
75 gr kikirikë të njelmët
2 lugë gjelle uthull
2 lugë gjelle vaj
disa pika vaj sezami
Cuisine:

  Një sallatë që fillimisht e kemi provuar nga kërshëria e tani është bërë pjesë e pandashme e tavolinës sonë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 264 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Karrotat lajini, qërojini e grijini trashë në rende.

  Step 2
  Mark as Complete

  Shtojini kikirikët, disa pika vaj sezami e uthullën.

  Step 3
  Mark as Complete

  Kontrollojeni për kripë dhe shërbejeni.

  Step 4
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Sallatë me peshk tuna (ton)
  next
  Kek super i shijshëm me kumbulla
  • 264 Views
  • 15 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  4 karrota
  75 gr kikirikë të njelmët
  2 lugë gjelle uthull
  2 lugë gjelle vaj
  disa pika vaj sezami

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Sallatë me peshk tuna (ton)
  next
  Kek super i shijshëm me kumbulla