0 0
Sallatë kremoze me domate e tranguj

Sallatë kremoze me domate e tranguj

Ingredients

Adjust Servings:
2 domate
2 tranguj
1 qepë *e vogël
½ gotë ajkë të thartë/shtalpë
2 lugë gjelle vaj ulliri
2 lugë gjelle lëng limoni
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Kjo recetë e vjetër përgatitet në familjen tonë për dekada të tëra. E shijshme dhe e shpejtë!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,415 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Domatet, trangujt e qepën pritini.

  Step 2
  Mark as Complete

  Kriposini, piperosini e shtojuni shtalpën.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtojuni edhe vajin e ullirit e lëngun e limonit dhe trazojini mirë të gjitha.

  Step 4
  Mark as Complete

  Lëreni në frigorifer për një orë e më pas shërbejeni.

  previous
  Sallatë libaneze
  next
  Domate të thara në diell
  • 1,415 Views
  • 1 hr
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  2 domate
  2 tranguj
  1 qepë *e vogël
  ½ gotë ajkë të thartë/shtalpë
  2 lugë gjelle vaj ulliri
  2 lugë gjelle lëng limoni
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Sallatë libaneze
  next
  Domate të thara në diell