0 0
Sallatë kremoze me qepë të njoma

Sallatë kremoze me qepë të njoma

Ingredients

Adjust Servings:
disa tufa qepë të njoma
500 gr jogurt grek *ose 400 gr shtalpë e 100 ml jogurt të zakonshëm
4 lugë gjelle majonez
½ tufë kopër
½ tufë magdanoz
1 lugë gjelle uthull
1 lugëz kripë
Cuisine:

  Sallatë kremoze me qepë të njoma, të cilën do ta keni në tavolinë për 15 minuta.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,699 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Perimet pritini imët e bëjini bashkë me majonezën, jogurtin, uthullën e kripën.

  Step 2
  Mark as Complete

  Jepini një përzierje të mirë dhe sallata juaj është gati.

  Step 3
  Mark as Complete

  PS. Për të fituar një shije më të mirë të sallatës, është mirë që ajo të qëndrojë në frigorifer për 30 minuta para konsumimit.

  previous
  Tortë me djathë
  next
  Tortë me karrota
  • 1,699 Views
  • 10 min
  • Serves 6
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  disa tufa qepë të njoma
  500 gr jogurt grek *ose 400 gr shtalpë e 100 ml jogurt të zakonshëm
  4 lugë gjelle majonez
  ½ tufë kopër
  ½ tufë magdanoz
  1 lugë gjelle uthull
  1 lugëz kripë

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Tortë me djathë
  next
  Tortë me karrota