0 0
Sallatë kremoze me speca

Sallatë kremoze me speca

Ingredients

Adjust Servings:
6-7 speca të kuq
100 gr majonez
200 gr ajkë të thartë/shtalpë
1 thelb hudhre
të grira gjethe magdanozi
2-3 lugë gjelle uthull molle
kripë dhe piper i zi
një fije sheqer
Cuisine:

  Shija e saj e parezistueshme do të bëjë, që kjo sallatë do të zhduket nga tavolina juaj brenda pak minutash.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 1,116 times, 2 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Specat piqini 30 minuta në furrë në temperaturë maksimale. Qërojini e largojuni farat.

  Step 2
  Mark as Complete

  Më pas prijini në kubikë të vegjël.

  Step 3
  Mark as Complete

  Specave të prerë shtojani përbërësit e tjerë dhe hudhrën e grirë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Testojini për kripë edhe një herë e më pas vendosini në frigorifer që të ftohen.

  Step 5
  Mark as Complete

  Kjo sallate shkon jashtëzakonisht shumë me patate te pjekura e kotëleta mishi.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Cobbler me pjeshkë
  next
  Patate me spinaq
  • 1,116 Views
  • 40 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  6-7 speca të kuq
  100 gr majonez
  200 gr ajkë të thartë/shtalpë
  1 thelb hudhre
  të grira gjethe magdanozi
  2-3 lugë gjelle uthull molle
  kripë dhe piper i zi
  një fije sheqer

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Cobbler me pjeshkë
  next
  Patate me spinaq