0 0
Sallatë kremoze me vezë

Sallatë kremoze me vezë

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
6 vezë të ziera
3 lugë gjelle majonez
1 lugë e vogël hudhër të shtypur
kripë dhe piper i zi
piper i kuq
Kuzhina:

  Sallata me vezë është një zgjidhje e përkryer për ditët, kur nuk keni shumë kohë në dispozicion për të gatuar darkën.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 403 times, 2 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Vezët ziejini e më pas lërini të ftohen.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Pastaj qërojini e pritini në kubikë të vegjël.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Bëjini bashkë me majonezën dhe hudhrën e grirë dhe shtojini mëlmesat sipas dëshirës.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Para servimit, lëreni në frigorifer për të paktën gjysmë ore.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Patate rosti sipas mënyrës zvicerane
  i ardhshmi
  Makarona me kërpudha e brokoli
  • 403 Pamje
  • 30 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  6 vezë të ziera
  3 lugë gjelle majonez
  1 lugë e vogël hudhër të shtypur
  kripë dhe piper i zi
  piper i kuq

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Patate rosti sipas mënyrës zvicerane
  i ardhshmi
  Makarona me kërpudha e brokoli