0 0
Sallatë me avokado e salmon

Sallatë me avokado e salmon

Ingredients

Adjust Servings:
100 gr salmon i tymosur
1 qepë e kuqe
1 qepë e njomë
1 avokado
2 fije kripë
piper i bluar freskët
1 lugë gjelle vaj ulliri
1 lëng limoni
rigon
borzilok
Cuisine:

  Kombinimi i avokados me salmon të tymosur, krijon një shije të vecantë sallate, të cilën duhet ta provoni patjetër.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 180 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Qepën e kuqe dhe qepën e njomë pastrojini e grijini imët. Kriposini e hidhjuni lëngun e limonit e lërini të pushojnë për 2 minuta.

  Step 2
  Mark as Complete

  Avokados largojani bërthamën dhe qërojani lëvoren e më pas priteni në kubikë të vegjël, kriposeni e piperoseni e hidhini lëng limoni.

  Step 3
  Mark as Complete

  Salmonin priteni në kubikë të vegjël.

  Step 4
  Mark as Complete

  Më pas bëni gati dy pjata. Në secilën vendoseni nga një formë metalike. Në fund të secilës formë shtroni avokadon e përgatitur, më pas një rend qepë të kuqe e të njomë e në fund salmonin e përgatitur.

  Step 5
  Mark as Complete

  Hiqeni me kujdes formën metalike e më pas sallatën spërkateni me pak vaj ulliri, piper të bluar freskët dhe në fund dekorojeni me gjethe rigoni e borziloku.

  Step 6
  Mark as Complete

  Është mirë, që para servimit, sallata të ftohet mirë.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Ëmbëlsirë pa pjekje
  next
  Sallatë me quinoa
  • 180 Views
  • 10 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  100 gr salmon i tymosur
  1 qepë e kuqe
  1 qepë e njomë
  1 avokado
  2 fije kripë
  piper i bluar freskët
  1 lugë gjelle vaj ulliri
  1 lëng limoni
  rigon
  borzilok

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Ëmbëlsirë pa pjekje
  next
  Sallatë me quinoa