0 0
Sallatë me bishtaja e djath feta

Sallatë me bishtaja e djath feta

Ingredients

Adjust Servings:
500 gr bishtaja
1 spec i kuq
2 thelpinj hudhre
¼ gotë verë e bardhë
¼ filxhan djath feta
kripë dhe piper i zi
Cuisine:

  Një sallatë e freskët dhe e shijshme, që do t’iu shijojë shumë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 270 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Në një tavë ngroheni pak vaj ulliri dhe fërgojeni specin e grirë në kubikë të vegjël dhe hudhrën.

  Step 2
  Mark as Complete

  Fërgojeni derisa të zbutet speci e më pas shtoni bishtajat.

  Step 3
  Mark as Complete

  Shtojani verën e bardhë, mbulojeni tavën dhe lëreni të ziej për 10 minuta.

  Step 4
  Mark as Complete

  Kriposeni, piperoseni dhe shtojini djathin feta.

  Step 5
  Mark as Complete

  Ziejeni edhe për 4 minuta të tjerë e më pas shërbejeni.

  Step 6
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Brownie me reçel molle
  next
  Gjellë e bardhë
  • 270 Views
  • 30 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Ingredients

  Adjust Servings:
  500 gr bishtaja
  1 spec i kuq
  2 thelpinj hudhre
  ¼ gotë verë e bardhë
  ¼ filxhan djath feta
  kripë dhe piper i zi

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Brownie me reçel molle
  next
  Gjellë e bardhë