0 0
Sallatë me bollgur

Sallatë me bollgur

Cuisine:

  Ka disa lloje sallatash me bollgur, por kjo është favoritja jonë. Ua rekomandojmë!

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 3,044 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Në ujin e vluar shtohen dy lugë salcë domatesh ose salcë speci. Pasi të përzihet i shtohet bollguri.

  Step 2
  Mark as Complete

  Pastaj masa lihet anash deri sa ta shterrojë ujin (afro 45 min).

  Step 3
  Mark as Complete

  Më pas, në bollgur shton një qepë të re të prerë në rrathë, 3 tranguj turshi (kornishon), 1 lugë vaj ulliri, pak kripë,lëngun e një limoni, magdanoz dhe përzihet mirë.

  Step 4
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Supë me hithra
  next
  Gjellë me thjerrëza
  • 3,044 Views
  • 1 ore
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Supë me hithra
  next
  Gjellë me thjerrëza