0 0
Sallatë me brokoli e vezë

Sallatë me brokoli e vezë

Cuisine:

  Provojeni këtë sallatë të ngrohtë, të cilën mund ta përgatisni qoftë për drekë qoftë për darkë.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 371 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Brokolin lajeni e prijeni.

  Step 2
  Mark as Complete

  Ziejeni në ujë me kripë për disa minuta.

  Step 3
  Mark as Complete

  Farat e lulediellit skuqini në tigan dhe hidhini mbi brokolin e kulluar.

  Step 4
  Mark as Complete

  Vezët ziejini, prijini dhe vendosini mbi brokolin.

  Step 5
  Mark as Complete

  Shtoni edhe sallatën e gjelbër të prerë.

  Step 6
  Mark as Complete

  Kriposeni, piperoseni dhe spërkateni me vaj ulliri e disa pika limon.

  Step 7
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Patate të mbushura me proshutë
  next
  Quasi lazanje me bukë tosti
  • 371 Views
  • 30 min
  • Serves 2
  • Vështirësia: Easy

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Patate të mbushura me proshutë
  next
  Quasi lazanje me bukë tosti