0 0
Sallatë me bukë të ndenjur

Sallatë me bukë të ndenjur

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
1 bukë e ndenjur e vogël
2 domate
1 trangull
1 spec i kuq
1 spec i verdhë
1 qepë e kuqe
20 gjethe borziloku
1 thelpinj hudhre
½ lugëz mustardë
3 lugë gjelle uthull
½ filxhan vaj ulliri
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Panzanella është një sallatë tradicionale italiane dhe mënyrë e përsosur për të shfrytëzuar bukën e ndenjur.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 245 times, 1 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Ngrohini disa lugë vaj ulliri në tigan dhe në të skuqeni bukën e ndenjur e pak të kriposur.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Pritini domaten, trangullin, specat, qepën e borzilokun.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Në një enë të madhe bashkojini perimet me bukën e skuqur.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Në një enë të vogël rrahini bashkë vajin e ullirit, uthullën, hudhrën e grirë imët dhe mustardën.

  Hapi 5
  E kam përfunduar këtë hap

  Këtë masë përziejeni mirë e hidheni mbi sallatën me bukë e perime.

  Hapi 6
  E kam përfunduar këtë hap

  Ju bëftë mirë.

  i mëparshmi
  Gjoks pule me shparguj
  i ardhshmi
  Mish viçi me perime
  • 245 Pamje
  • 20 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  1 bukë e ndenjur e vogël
  2 domate
  1 trangull
  1 spec i kuq
  1 spec i verdhë
  1 qepë e kuqe
  20 gjethe borziloku
  1 thelpinj hudhre
  ½ lugëz mustardë
  3 lugë gjelle uthull
  ½ filxhan vaj ulliri
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Gjoks pule me shparguj
  i ardhshmi
  Mish viçi me perime