0 0
Sallatë me couscous

Sallatë me couscous

Përbërësit

Për sa persona doni ta shërbeni
240 gr couscous
1 tranguj
10 tranguj të vegjël turshi
1 karrota
6 lugë gjelle jogurt grek
3 lugë gjelle majonez
kopër
kripë dhe piper i zi
Kuzhina:

  Kjo është ndër sallatat tona të preferuara, që e duam sidomos kur si pjatë kryesore kemi mish të pjekur. Provojeni.

  Përbërësit

  Udhëzimet

  Shpërndaje
  (Visited 519 times, 2 visits today)
  Hapi 1
  E kam përfunduar këtë hap

  Couscousin zijeni për 10 minuta dhe kullojeni.

  Hapi 2
  E kam përfunduar këtë hap

  Pasi të jetë ftohur couscous, bëjeni bashkë me karrotën e grirë në rende, trangujt turshi dhe trangullin e freskët të grirë në kube.

  Hapi 3
  E kam përfunduar këtë hap

  Shtoni kopërin, jogurtin e përzier me majonezë dhe kriposeni.

  Hapi 4
  E kam përfunduar këtë hap

  Përziejini mirë të gjitha dhe sallata është e gatshme për servim.

  i mëparshmi
  Petulla të shpejta
  i ardhshmi
  Sallatë me domate e speca të pjekur
  • 519 Pamje
  • 20 min
  • Servon 4
  • Vështirësia: e Lehtë

  Shpërndajeni në rrjetin tuaj social:

  Apo ju vetëm mund ta kopjoni dhe shpërndani këtë link

  Përbërësit

  Për sa persona doni ta shërbeni
  240 gr couscous
  1 tranguj
  10 tranguj të vegjël turshi
  1 karrota
  6 lugë gjelle jogurt grek
  3 lugë gjelle majonez
  kopër
  kripë dhe piper i zi

  Përzgjedh këtë recetë

  You need to login or register to bookmark/favorite this content.

  i mëparshmi
  Petulla të shpejta
  i ardhshmi
  Sallatë me domate e speca të pjekur