0 0
Sallatë me djathë

Sallatë me djathë

Cuisine:

  Sallatë e përsosur për ditët e ftohta të dimrit.

  Ingredients

  Directions

  Share
  (Visited 193 times, 1 visits today)
  Step 1
  Mark as Complete

  Lakrën turshi lajeni e kullojeni. Grijeni në rende.

  Step 2
  Mark as Complete

  Karrotën e djathin grijini në shirita të gjatë.

  Step 3
  Mark as Complete

  Fasulen e konzervuar lajeni e kullojeni.

  Step 4
  Mark as Complete

  Të gjitha bashkojini në një enë.

  Step 5
  Mark as Complete

  Shtoni edhe krutonët (copët e bukës së thekur).

  Step 6
  Mark as Complete

  Sipas dëshirës shtoni kripë, piper, lëng limoni dhe vajërat.

  Step 7
  Mark as Complete

  Përziejini mirë të gjitha.

  Step 8
  Mark as Complete

  Sallatës së gatshme shtojini farërat dhe pak salcë soja.

  Step 9
  Mark as Complete

  Ju bëftë mirë.

  previous
  Qofte me mish pule
  next
  Petulla çasti
  • 193 Views
  • 15 min
  • Serves 4
  • Vështirësia: Medium

  Share it on your social network:

  Or you can just copy and share this url

  Bookmark this recipe

  Duhet të kyçeni ose regjistroheni që ta ruani këtë recetë.

  previous
  Qofte me mish pule
  next
  Petulla çasti